30.09.2021

משולחן מש"א

קול קורא לנציגי ציבור ויו”ר לצוות פנסיה

חסרים לנו עוד נציגים לוועדת פנסיה, לכן אנחנו מאריכים את הפרסום עד ה- 30.9.

נשמח להיענות.

תחומי אחריות:

 • אחריות על כלל נושאי הפנסיה.
 • ביצוע תקנון הפנסיה.
 • ייזום דיונים בנושאי פנסיה.
 • גיבוש מסגרת תקציבית לתשלומים החלים על הקיבוץ מכוח תקנון להמלצה לאספה במסגרת אישור התקציב השנתי.
 • אחריות על מעקב אחרי התחייבויות החברים לרכוש זכויות לפנסיה, הזכויות הנצברות בקרנות ומידת התאמתן למתחייב בתקנון.
 • הגדרה יחד עם המנהלת על אופן מימוש התחייבויות החברים לפי התקנון.
 • יושב הראש ישמש גם כחבר בצוות המנהל הדברים באופן שוטף.

 

תהליך הבחירה:                                                                                    ראשית יוצגו לבחירה ארבעת נציגי ציבור.                                                        לאחר שייבחרו נציגי הציבור, ייבחר מתוכם יו”ר הועדה.

שני סבבי הבחירות יתקיימו בקלפי.

כפיפות: מנהלת הקיבוץ.

קדנציה: 4 שנים.

חברים מוזמנים להגיש מועמדות למייל: masha5@maale5.com

עד ה- 30.09.2021.

"סיר מנחם"

“סיר מנחם” – למשפחה האבלה היושבת שבעה בקיבוץ

שלום רב!

ברצוננו לשתף אתכם במענה קהילתי למשפחה היושבת שבעה. מדובר במענה למשפחה של חבר קיבוץ  שחלילה נפטר, או לבן משפחה מדרגה ראשונה (הורה, אח/אחות) של חבר קיבוץ אשר יושבת שבעה בקיבוץ.

 1. במעלה החמישה בעת פטירתו של חבר ישנו נוהל ברור המבוצע על ידי מאיר וילנסקי, מנהל בית העלמין, הכולל שיח עם המשפחה, טיפול בסדרי הלוויה וכמו כן עדכון הציבור דרך המזכירות הטכנית של הקיבוץ.
 2. כמו כן הוקם צוות שנותן מענה במעטפת הלוגיסטית למשפחה כמו גם בזיהוי צורך בליווי מקצועי שיועבר לגורמים הרלוונטיים לנושא (מנהלת רווחה וממנה הלאה לאיש טיפול במידת הצורך) .
 3. הצוות ידאג להכנת ארוחה אחת חמה ביום למשפחה הגרעינית האבלה כמו גם לציוד לוגיסטי לטובת השבעה, אם ירצו.
 4. אם נפטר בן משפחה מדרגה ראשונה (הורה, אח/אחות) של חבר קיבוץ שאינו גר בקיבוץ, אזי תגיע חבילה אל המשפחה היושבת שבעה בקיבוץ או מחוצה לו.
 5. חלוקת תפקידים בצוות
 • שושי גורן – אחראית על ריכוז המתנדבים לטובת הבאת הסיר המנחם.
 • יובל לוי – מסייע לשושי ויחד ייגשו כל יום למשפחה לוודא האם חסר משהו.
 • שיר גורן – עובדת על פי הצורך עם שושי ועם יובל בהבאת המזון, בגיוס מתנדבים וכו’.
 • שניר ורשבסקי – יפעיל איתו עוד מתנדב או שניים שיהיו אחראים על הבאת הציוד הלוגיסטי למשפחה על פי הצורך.
 • ענת דגני – מהווה כתובת במידע ובזיהוי צורך של ליווי למשפחה מעבר ללוגיסטיקה.

מוזיאון

מרכז מבקרים ומוזיאון הנוסטלגיה במעלה החמישה

לפני כשבועיים  נערך מפגש נוסטלגי בביתם של מירי ואריה יהודאי, של מחזור בני השמונים (+ -), בני מעלה החמישה וקריית ענבים וילדי מוסד עלית הנוער שנקלטו במעלה החמישה בתחילת שנות החמישים של המאה שעברה.  חלק מבני המחזור אינם אתנו עוד – נזכיר מקרב בני מעלה החמישה את אמנון כץ, מתי נפתלי, דינה קרון, נילי וקסלר, נעמי שחורי ומוישה בימן. עם היתר נשמר הקשר באופן חלקי, ורובם עזבו את קיבוצם בשלב כלשהו בעבר. יחד עם זאת אנו משמרים במשך השנים  את הקשר בינינו על בסיס הנוסטלגיה, למרות שגם היא כבר אינה כפי שהייתה פעם.

המפגש המרגש כלל, בין השאר,  ביקור במוזיאון הנוסטלגיה שאותו הקימה נורית גנני, שאת המוצגים בו היא אספה בשקדנות ובאהבה ,ושאותו היא מתחזקת ומטפחת בהתנדבות במשך שנים ארוכות. הביקור במוזיאון כמוהו כביקור בחיינו בקיבוץ. כל מוצג בו הוא חלק מחיינו בקיבוץ. כל מוצג משקף את התרבות ואת החברה בקיבוץ. זהו שימור המורשת במיטבו. חלק מהמבקרים התרגשו לגלות פריט כלשהו ששרד מבית הוריהם, כגון תנור הנפט השחור, שחימם את החדרים בחורף, ועליו עמד קומקום מעלה אדים…

יחד עם זאת, הצטערנו להיווכח ששפע המוצגים היקרים מפז אינם זוכים לאכסניה הראויה להם. המקום שהוקצה למוזיאון – המטבח לשעבר בחדר האוכל שנסגר מזמן – צר מלהכיל את כל המוצגים שנאספו, ושייאספו גם בעתיד, והצפיפות שלהם זועקת לשמים.

בהזדמנות זו ברצוני להודות שוב לנורית על פועלה רב השנים שהניב את המוזיאון המרגש כל כך, ועל דברי ההסבר המרתקים שלה להנאת משתתפי המפגש.

מיותר להכביר מילים על החשיבות של שימור התרבות, החברה ואורח החיים בקיבוץ – לא רק למען בני הקיבוץ ובוגריו, אלא גם למען החברה הכללית בארץ ומול גלי השנאה והלעז המופצים כנגד התנועה הקיבוצית מאז עלה מנחם בגין לשלטון. קיבוצים רבים השכילו להקים מוזיאון להנצחת המורשת הייחודית שלהם. כך, לדוגמה, מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת מספר את סיפורם של חלוצי העלייה השנייה והשלישית בעמק יזרעאל אשר הגיעו לעמק להגשים את החלום הציוני.

חשוב לציון הוא מיקומו המיוחד של קיבוץ מעלה החמישה בהרי יהודה שהוקם ע”י צעירים מתנועת גורדוניה בפולין כאחד מיישובי חומה ומגדל, שהיה קורבן לרצח השפל של חמישה מחבריו, מאורע שזעזע בזמנו את כל הישוב היהודי בארץ. חברי הקיבוץ פיתחו יחסי קירבה מיוחדים עם השכנים מאבו גוש ומכפרים ערביים אחרים. חשוב להזכיר גם שבמעלה החמישה מצאו אכסניה שלושת הגדודים שהיוו אחר כך את חטיבת הראל. הגדוד ששהה את מירב הזמן בקיבוץ היה הגדוד הרביעי – “הפורצים” – שמייסדו היה יצחק רבין, אבל במלחמת השחרור עצמה פיקד עליו יוספ’לה טבנקין.  חשוב גם לציין את השילוב הלא מובן מאליו של ילדי הקיבוץ עם ילדי מוסד עליית הנוער שקיבץ ילדי עולים חדשים מארבע כנפות תבל. גם הפרסקו בבית צילה – יצירת אומנות נדירה שצוירה על ידי תלמידו של צייר הפרסקו הגדול דייגו ריברה – ראוי לציון מיוחד.

כל המורשת הזו ראויה להנצחה. במסגרת מרכז מבקרים שאותו חשוב להקים בקיבוץ, מן הראוי שיוקם ‘מוזיאון הרי יהודה במעלה החמישה’, כדוגמת ‘מוזיאון העמק בקיבוץ יפעת’, על בסיס מוזיאון הנוסטלגיה, שאותו הקימה ומנהלת נורית גנני.  מרכז המבקרים, שאריאל יהודאי מנסה לקדם מזה כמה שנים, אמור לכלול מרכז למידה, הפעלות וארגון סיורים במרחב במטרה  להנחיל את מורשת ההיסטוריה, הגיאוגרפיה, הארכיאולוגיה והטבע של האזור, של יישוביו וכפריו. המרכז והמוזיאון צריכים לשכון במבנה ייעודי ורחב ידיים שישמש אבן שואבת למבקרים ושם דבר בארץ כולה, בדומה למוזיאונים בקיבוצים ותיקים אחרים שסיפורם ראוי להישמע.

ואסיים בציטטה:  “עם שאינו יודע את עברו, ההווה שלו דל ועתידו לוט בערפל.” (יגאל אלון).

 

שי שהמי

בן מחזור השמונים (+-) של מעלה החמישה

גיל רך

מהארכיון

מבוגרים ונהנים

קבלת שבת

ישנים בחדשות

תרבות

כללי

מרפאה

שעות פתיחה השבוע

יום ותאריךיערה- האחותראשה-
מזכירה
ד”ר מירה

יום ראשון

03.10.21

08:00-11:00

19:00 – 16:00

19:00 – 15:00 19:00 – 16:30 

יום שני

04.10.21

 12:00 – 07:00 19:00 – 15:0010:00-12:30

יום שלישי 05.10.21 

   
יום ד’
06.10.21
07:00-12:00 07:30-10:00

יום ה’

07.10.21

   
    

השבוע בדיקות דם:

בימי שני ורביעי  בין השעות 7:00-8:30. 

נא להגיע למרפאה  עם מסיכת פנים.

לידיעתכם: הגיעו חיסוני שפעת למרפאה.

כאשר המרפאה סגורה ניתן לפנות למרפאת אבו גוש,                        טל: 02-5341650

כמו כן, ניתן להתקשר *2700 בכל שעה ולהתייעץ עם אחות.

בשבתות, במצבי חירום בלבד ניתן להתקשר ליערה : 050-7942249

בברכת בריאות איתנה לכולם,

צוות המרפאה

 

 

שעות פעילות ביקור רופא מבשרת

ראשון

19:00-23:30

שני

19:00-23:30

שלישי

19:00-23:30

רביעי

19:00-23:30

חמישי

19:00-23:30

שישי

14:00-23:00

שבת

09:30-23:30

Print Friendly, PDF & Email
לראש הדף
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן