02.09.2021

מלימור

משפחת מעלה החמישה היקרה,

מסתיימת שנה, ומתחילה לה שנה,וזה הזמן לסקירת ביניים, לתודה על מה שנעשה, ללמידה קדימה מניסיון העבר, מהישגים ומכישלונות .

זה הזמן להציב לעצמנו יעדים ולחלום קדימה ברמה האישית, המשפחתית והקהילתית… ואת סיכומי הפעילות נשלח בהמשך.

לפני הכל אני מבקשת לאחל לכל אחד ואחת מכם שהשנה החדשה תהיה בעבורכם משמעותית, חווייתית, מעשירה, מלמדת, מאתגרת ושזורה ברגעים של מנוחה ושביעות רצון .

שהשנה הזו תהיה בעבור כל אחד בעולמו, באתגרים ובשאיפות – שנה של התקדמות, למידה והתפתחות .

תיהנו מההצלחות קטנות כגדולות תעריכו ותוקירו את הקשיים ואת המשברים כי הצמיחה באה מלמטה .תאהבו את עצמכם בטוב, ברע, בעשייה ובחידלון. תאמינו בעצמיכם, בחברים, במשפחה ובקהילה .

תעניקו ותבקשו, תושיטו יד באהבה וקבלו עזרה באהבה ובגאווה. תהיו בכל קשת הצבעים האנושית שעושה את כולנו מעניינים יותר, חכמים יותר, טובים יותר ואנושיים יותר .

בהצלחה לשרון, לאיילת ולאדווה בשנת התפקיד הראשונה במעלה החמישה, ובהצלחה לכל הוותיקים יותר וותיקים פחות.

בשלוש שנים האחרונות, ובתקופת הקורונה בפרט, נוכחנו שנדרשים תכנון ואסטרטגיה לצד יכולת מענה לשינויים תכופים בכל תחומי ניהול הקהילה.

יחד, בשיתוף ובעבודה קשה, עמדנו באתגרים בגבורה, ואני מאמינה שבכוחות הקהילה, ההון האנושי העצום שיש בה, תצליחו להתמודד עם האתגרים ועם השינויים השנויים שיגיעו גם בהמשך.

 זו ההזדמנות להודות לכל אחד ואחת מכן. תשמרו ותעצימו את מעלה החמישה. שנה טובה, שנת בריאות, שנת שגשוג ועשייה משמעותית .

לימור

עדכונים משולחן מנהלת הקהילה

לחברים ולחברות מעלה החמישה,

אני מבקשת להודות לכם על בחירתי לניהול הקהילה בקיבוצכם ועל האמון שנתתם בי.

התקופה הקרובה תוקדש בעיקר ללמידה ולהיכרות. במהלכה אפגוש ואכיר מנהלים/ות, חברים/ות, החלטות וסוגיות שעל הפרק. 

אשמע ואלמד את הציפיות ואת הצרכים.

כידוע, אנחנו נכנסים לתקופת חגים, לכן אני מקווה להספיק כמה שיותר, ומודה לכם מראש על הסבלנות. אני מבטיחה שבהדרגה אגיע לכל. 

בהצלחה לכולם בדרכנו המשותפת, שרון. 

עדכונים שונים

שינויים בחלוקת חבילות:

שלום לכולם,

מה- 1.9.2021 שליחים לא יוכלו להשאיר חבילות במזכירות. בבקשה לכוון אותם אליכם הביתה.

חבילות המגיעות בדואר ישראל – שושי תמשיך לחלק מהחדר ליד חדר הדואר פעמיים בשבוע.

הגיעה עבורכם חבילה? שושי תשלח אליכם ווטסאפ עם תאריכים ושעות חלוקה.

 

בתקופה הקרובה שושי לא תהיה במזכירות בימי רביעי.

מטפלת בתאומות/נכדות.

פרידה מלימור

לימור יקרה,

את מסיימת כעת שלוש שנים בתפקיד המורכב והמאתגר של ניהול קהילת מעלה החמישה.

כפי שכולם יודעים, מדובר בתפקיד לא פשוט כשלעצמו, לא כל שכן כאשר במחצית הדרך התרגשה עלינו הקורונה והכניסה למציאות חיינו אי וודאות ואתגרים קהילתיים, כלכליים וניהוליים רבים.

בשם בעלי התפקידים שעבדו איתך ותחתייך רצינו להודות לך על תקופה ארוכה ומשמעותית של שותפות, של מחשבה ושל עבודה מכל הלב והנשמה. הובלת ביחד איתנו את המשימות המורכבות של סגירת הררית, גיבוש תקנון צרכים מיוחדים, תקנון קליטה, העתקת המרפאה, ניהול מערכות חינוך תחת ההנחיות המשתנות של תקופת הקורונה, אירועי תרבות מגוונים, דיוני עומק בנוגע לחינוך, עיצוב מערכת יחסים טובה ומאוזנת בין מנהלות החינוך לבין מועצת החינוך, התמודדות קהילתית עם איומי הטילים והשריפות תוך הפקת לקחים מתמדת, ניהול תקציב ועוד ועוד.

לאורך כל הדרך היית עבורנו כתובת להתייעצות ולחשיבה. סיפקת לנו גיבוי ברגעים קשים ופעלת במסירות לטובת הקיבוץ. לא פעם קיבלנו ממך הודעות או מיילים בשעות-לא-שעות כאשר היה ברור שאת לא מפסיקה לחשוב על האתגרים והמשימות שעומדים בפנינו ושהמחויבות שלך לתפקיד ולטובת הקיבוץ ותושביו נמשכת 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.

כשניסינו לסכם את התקופה שעבדנו יחד, בחרנו לצטט את יהודה עמיחי בשירו – עכשיו, כשהמים לוחצים בעוז:

עכשיו, כשהמים לוחצים בעוז

על קירות הסכרים,

עכשיו, כשהחסידות הלבנות, השבות,

נהפכות באמצע הרקיע ללהקות מטוסי סילון,

שוב נחוש כמה חזקות הצלעות,

וכמה אמיץ האוויר החם בתוך הריאות,

וכמה העזה נחוצה לאהוד בשפלה הגלויה.

כשהסכנות הגבוהות מקומרות מעל,

וכמה אהבה דרושה

למלא את כל הכלים הריקים

ואת השעונים שהפסיקו למנות זמן

וכמה נשימה, 

סופה של נשימה,

לשיר את שיר האביב הקטן.

בתקופה מאתגרת שהתאפיינה בלחצים כבדים, בחרדות בריאותיות, בהנחיות משתנות ובדילמות ניהוליות וקהילתיות משמעותיות, במהלכם של תהליכים שהציפו אינטרסים של קבוצות שונות בתוך הקהילה ועל אף העדרה של שגרה רגועה – הצלחת לנווט את הקהילה ברגישות, לאזן ולגשר בין הצרכים של הקבוצות השונות, לזמן שיח קהילתי בריא ומכבד ולסייע לקהילה שלנו להמשיך לשיר את שיר האביב שלה ולהמשיך להיות קהילה בריאה, פעילה ובעלת חוסן וערכים של ערבות הדדית וכבוד.

אנחנו מודים לך מאד על התקופה שצעדנו יחד ומאחלים לך הצלחה רבה בהמשך.

ברכות

משולחן מש"א

קול קורא לנציגי ציבור ויו”ר לצוות פנסיה

חסרים לנו עוד נציגים לוועדת פנסיה, לכן אנחנו מאריכים את הפרסום עד ה- 30.9.

נשמח להיענות.

תחומי אחריות:

  • אחריות על כלל נושאי הפנסיה.
  • ביצוע תקנון הפנסיה.
  • ייזום דיונים בנושאי פנסיה.
  • גיבוש מסגרת תקציבית לתשלומים החלים על הקיבוץ מכוח תקנון להמלצה לאספה במסגרת אישור התקציב השנתי.
  • אחריות על מעקב אחרי התחייבויות החברים לרכוש זכויות לפנסיה, הזכויות הנצברות בקרנות ומידת התאמתן למתחייב בתקנון.
  • הגדרה יחד עם המנהלת על אופן מימוש התחייבויות החברים לפי התקנון.
  • יושב הראש ישמש גם כחבר בצוות המנהל הדברים באופן שוטף.

 

תהליך הבחירה:                                                                                    ראשית יוצגו לבחירה ארבעת נציגי ציבור.                                                        לאחר שייבחרו נציגי הציבור, ייבחר מתוכם יו”ר הועדה.

שני סבבי הבחירות יתקיימו בקלפי.

כפיפות: מנהלת הקיבוץ.

קדנציה: 4 שנים.

חברים מוזמנים להגיש מועמדות למייל: masha5@maale5.com

עד ה- 30.09.2021.

בריאות ורווחה

סיכום רבעון 2+3 – שנת 2021

חודש ספטמבר הגיע – ראש השנה בפתח, הזדמנות להתחדשות, לברכות ולאיחולים. כמו ששיתפתי אתכם, אני מפרסמת אחת לרבעון בנעשה בתחומי הבריאות והרווחה בכפוף לתוכנית העבודה.

מרפאה – בשעה טובה ומוצלחת חנכנו את המרפאה החדשה. אנחנו רוצים להודות לכל בעלי התפקידים ואנשי המקצוע שליוו את הפרויקט הקהילתי החשוב הזה. רשמו ביומנים כי ב- 5.10.2021 בשעה 16:00-18:00 ניפגש לפתיחה החגיגית של מרפאתנו. (פרטים בהמשך)

בהזדמנות זו אנו גם מזמינים את מי שאינו משויך היום למרפאתנו להצטרף. אם יהיו לנו עוד מבוטחים, נוכל לקבל יותר שירותים, וזה חשוב לנו ברמה הקהילתית (יכולים להתקשר למרפאה לשוחח עם ראשה המזכירה, עם יערה האחות או עם ד”ר מירה. כולן כאן בשבילכם. 02-5347360 ) .

בריאות – הקורונה עוד איתנו. אנו ממשיכים להוות כתובת לחברים בשאלות הקשורות להתמודדות עם נגיף הקורונה כמו גם נמשיך לקבל ולרכז מענים למשפחות בבידוד או אם נתקל בחולים. לכך המערכת שלנו ערוכה ומיומנת.

מוגנות מינית – במהלך הרבעון קיימנו סדנאות בנושא מיניות בריאה ומוגנות מינית בגילאי חט”ב והתיכון. הועברו 3 סדנאות לכיתות ז’-ח’ בנושא הבנת הגבול האישי והגבול של האחר, בטיחות במרחב הווירטואלי, מיניות בריאה והימנעות מהטרדה מינית. הועברו גם 2 סדנאות לכיתות ט’-י”ב. הסדנאות הועברו על ידי מיכל בן צדק ושיר שבת, חברות צוות המוגנות, שעשו זאת בהתנדבות מלאה – אז תודה רבה לכן! 

 

צרכים מיוחדים – הצוות נבחר לקדנציה נוספת. חברות הצוות הן: יעל נבט, פפי בהיר ותמר שי. בהזדמנות זו נודה לצוות הנאמן שממשיך ללוות את המשפחות, לעסוק בנושאים אישיים ולהוביל תחום מורכב שחשוב לנו ומעצב אותנו כקהילה. אנו ממשיכים בליווי המשפחות, בהעלאת הנושא לשיח הציבורי ובעבודה מול מסגרות החינוך והעבודה בקיבוץ.

 

הגיל השלישי –  אימוני Movement לגילאי 65+. סיימנו סידרה של אימונים בהנחייתה הנאמנה של הדר שבת. הייתה חוויה בונה, מעשירה ומחזקת. האימונים היו במסגרת פעילות לגיל השלישי מטעם מועצה אזורית מטה יהודה.

פעילויות גל”צ – ממשיכים בכל הכוח והמרץ בהרצאות, במפגשים, בטיולים ובחוויות מוצלחות. גולת הכותרת הייתה מפגש משותף בקריית ענבים עם חברי הקיבוץ הוותיקים וארוחה משותפת (מתכוונים להמשיך במפגשים המשותפים). הפעילויות הללו הן בהובלתן של תמרי לוי, מרגלית רון, שושי גורן ובסיוע של יונה פריטל, פפי בהיר, מירי פתיה ואריאל יהודאי. התוכנית נעשית יחד עם תרבות מבוגרים ובשיתוף הרווחה. תודה רבה לעוסקים במלאכה. ברבעון הבא יש תכנית ענפה הכוללת הרצאות וטיולים (עקבו אחרי הפרסומים) .

מאחלת לכולכם שנה טובה ובריאה, כאן בשבילכם עכשיו ולאורך כל השנה.

שלכם, ענת דגני 

כללי

שעות פתיחת הקניונית – חגי תשרי תשפ”ב 2021

ערב ראש השנה – יום שני 6/9/21 –  פתוח עד 13:00

ערב יום כיפור – יום רביעי 15/9/21 – פתוח עד 13:00

ערב סוכות יום שני 20/9/21–              פתוח עד 13:00

ערב שמחת תורה – יום שני 27/9/21 – פתוח עד 13:00

בחול המועד סוכות –שעות פתיחה רגילות

שנה טובה, שנת בריאות ואושר, גמר חתימה טובה ומועדים לשמחה

מאחלים מנהלת ועובדי הקניונית

גיל רך

מהארכיון

מבוגרים ונהנים

ישנים בחדשות

זיכרון קיבוצי

לזכרו של ליאון (זאב) הררי ז"ל (1995 - 1914)

לפני עשרים ושש שנה נפרדנו מליאון הררי ז”ל, ממייסדי מעלה החמישה.

ליאון נולד בעיר וורשה, פולין. שם היה פעיל בתנועת “גורדוניה” ועבד במשך מספר שנים עם יאנוש קורצ’אק  בבית היתומים וככתב בעיתון הילדים שייסד קורצ’אק. מאוחר יותר הוא נאסר ע”י השלטונות הפולניים והואשם כקומוניסט בגין פעילותו הציונית.

בשנת 1939 עלה ליאון לארץ והצטרף לקבוצת “מעלה החמישה” אל חברו, יהושע רביב, ואל חבריו מקבוצת “גורדוניה” שהכירוהו מוורשה. בקיבוץ נישא לגאולה, ונולדו ילדיהם: אבישי ואלישבע.

ליאון עבד במאפיה ובחינוך כמדריך וכמטפלת. הוא יצא לשליחות חינוכית בצרפת, שם ניהל בית ספר לעברית לילדים ולנערים מצפון אפריקה שהגיעו למחנה מעבר. ליאון המשיך לעבוד כמרכז חברות הנוער בתנועת “האיחוד” ובעשרים וחמש שנותיו האחרונות עבד וניהל את בית ההארחה בקיבוץ.

ליאון היה איש העולם הגדול והרבה לטייל בעולם ולהרצות על יאנוש קורצ’אק. הוא היה אדם בעל אופקים רחבים, שוחר תרבות ואמנות. היה לו חוש הומור מיוחד, והוא הפליא לכתוב דברי חידוד שנונים למסיבות  ובעלון הקבוצה.

יהי זכרו ברוך.

זיכרון קיבוצי

לזכרה של שושנה גנני ז"ל (2017 - 1928)

לפני ארבע שנים הלכה לעולמה שושנה גנני ז”ל (ויינטראוב) מוותיקות מעלה החמישה.

שושנה נולדה בעיר גלץ, רומניה. בשנת 1946 עלתה באניית המעפילים “טאורוס” והועברה למחנה המעפילים בעתלית. משם נשלחה שושנה למעלה החמישה. מכיוון שלא היה אולפן לעברית בקיבוץ, היא נשלחה לאולפן במשמר השרון, שם פגשה את אברהם ועם תום לימודי האולפן חזרה לקיבוץ. ב-1948 הצטרף אליה אברהם. במלחמת השחרור לקחה חלק בהגנה על הקיבוץ ואף הייתה עם הלוחמים על הרדאר לאחר כיבושו ע”י הפלמ”ח. בעצם ימי הקרבות התקיימה חתונתם של שושנה ואברהם על גג הרבנות בירושלים לקול שריקת הפגזים.

עם סיום המלחמה עלו להתיישבות בפורייה, ושם נולדה בתם הבכורה, חמוטל. לאחר 8 חודשים של התיישבות שלא צלחו, חזרו למעלה החמישה ובנו את ביתם. בקיבוץ נולדו: נורית ונאוה.

שושנה עבדה בחינוך כמטפלת ובמשך שנים רבות בבישול – במטבח בקיבוץ ובבית ההבראה. בצאתה לגמלאות, הפליאה בעבודות היד שיצרה בתעסוקון.

 שושנה הייתה אישה חמה ומסורה למשפחתה, וזכתה ליהנות מ-8 נכדיה ו-16 ניניה.

יהי זכרה ברוך.

מרפאה

שעות פתיחה השבוע

יום ותאריךיערה- האחותראשה-
מזכירה
ד”ר מירה

יום ראשון

05.09.21

19:00 – 16:00

19:00 – 15:0019:00 – 16:30

יום שני

06.09.21

 ערב חגערב חג

ערב חג

יום שלישי 07.09.21חג שמח חג שמח חג שמח
יום ד’
08.09.21
חג שמחחג שמחחג שמח

יום ה’

09.09.21

 12:00 – 07:00  
    

השבוע בדיקות דם:

ביום חמישי בין השעות 7:00-8:30. 

נא להגיע למרפאה בתיאום מראש עם מסיכת פנים.

כאשר המרפאה סגורה ניתן לפנות למרפאת אבו גוש,                        טל: 02-5341650

כמו כן, ניתן להתקשר *2700 בכל שעה ולהתייעץ עם אחות.

בשבתות, במצבי חירום בלבד ניתן להתקשר ליערה : 050-7942249

בברכת בריאות איתנה לכולם,

צוות המרפאה

 

 

שעות פעילות ביקור רופא מבשרת

ראשון

19:00-23:30

שני

19:00-23:30

שלישי

19:00-23:30

רביעי

19:00-23:30

חמישי

19:00-23:30

שישי

14:00-23:00

שבת

09:30-23:30

Print Friendly, PDF & Email
לראש הדף
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן