01.12.2022

משולחן מנהלת הקהילה

חברים שלום,

רגע לפני סיום השנה ולקראת שנת העבודה שבפתח, מבט על שגרת העבודה במגזר הקהילתי בימים אלה: 

התחלנו ליישם שיטת עבודה המאפשרת לממש את כספי התב”ר העומדים לרשות הקיבוץ במועצה האזורית מטה יהודה עבור עבודות שונות. אנו מקווים כי בדרך זו נצליח למצות מקורות (חיצוניים) אלה בכדי להוציא לפועל יותר פרויקטים ועבודות שונות הנדרשות בקהילה.

בשיטה הזו אנו מנסים לקדם מספר עבודות כגון: גיזום וכריתה של עצים מסוכנים בעקבות סקר שבוצע לאיתור עצים מסוכנים והגנה מפני שריפות (במקביל, נעשתה גם עבודת חישוף מטעם המועצה מסביב לשטחי הקיבוץ) והחלפת הקירוי השבור בתחנת ההסעות. אנחנו מקווים שזה יקרה בימים הקרובים. כמו כן אנו פועלים גם להחלפת גג במבני חינוך (בתי כלנית, חרובים ואלונים) עקב נזילות רבות וחוזרות.   

כמו כן רוכזה רשימת ליקויים שונים שהצטברו לאורך שנים בבתי הילדים במטרה לבנות תכנית רב שנתית מסודרת לטיפול שיטתי במבנים, כולל החלפת גגות אסבסט.

מבנה בית צילה נמצא אף הוא בבדיקה ועם קבלת האבחנות המקצועיות יוחלט באיזה אופן לטפל ומה מידת הדחיפות. (המבנה מוכר ע”י המועצה לשימור אתרים. ייעשה ניסיון לקבל מימון עבור הטיפול בו).           

בענף הנוי שסבל מחוסר כוח אדם, היה קושי לקדם פרויקטים, אך עם איוש המשרות לאחרונה, קודמו עבודות כגון שתילת עצי נוי בשכונת הבוסתן, עבודות פיתוח, חישוף וניקיון של צומת הכניסה, כולל הכנה לשתילת עצים, שתילת עצי נוי מול בתי הפעימה החמישית בדרך הזיתים, ועבודות אחזקה שוטפות.  

לאורך הכביש המרכזי ובתי הילדים חודשו הפסלים – תודה רבה לסופה רוזנברג על היוזמה ועל הביצוע. לצערנו,  בימים האחרונים נשבר חלק מפסל, ונדרש היה לתקנו שוב. אנא, דברו עם הילדים על חשיבות שמירת המרחב המשותף נקי ומכבד. כך גם לגבי מגרש הפטאנק, המיועד למשחק זה בלבד, ולא לרכיבה עם אופניים על המשטח, למשחק עם אבנים והשארת לכלוך ועטיפות של מזון.

מועדון הנוער החדש (במבנה הכל-בו הישן) אוכלס בהתגייסות יפה של הנוער ושל אלה המדריכה, ונרכשו ספות וציוד התחלתי. נותרו מספר עבודות להשלים ולהמשיך לטפח את המועדון וסביבתו.

בחדרי המגורים של החיילים הבודדים (מבנה הנעורים) מותקנים בימים אלה 10 מזגנים ניידים בהשתתפות כספית של התנועה הקיבוצית המרכזת את הפרויקט.

עם שחרורם משתלבים חלק מהחיילים בעבודה בענפי הקיבוץ. מספר חדרים שמורים גם לעובדי חינוך כמהלך יזום שיאפשר קליטת עובדים הזקוקים למגורים במקום.       

מגרש רב תכליתי חדש – התקיים דיון בהנהלת הקהילה, והוחלט לבצע את הציפוי לצורך שמירה על האספלט. בהמשך ולאחר בחינת הצרכים הקהילתיים ע”י הנהלת הקהילה, יוחלט איזה סימונים להוסיף לו וכיצד לקדם את ביצוע התכולות הנוספות במגרש לפי החלטת הנהלת קהילה.

בחודשים האחרונים נבחן ועודכן הנוהל לאכלוס דירות קיבוץ במסגרת דיוני הנהלת הקהילה.

הנוהל יועבר גם לאישור מנהלת הקיבוץ. כמו כן נערך עדכון של תקנון הקרן לסיוע הדדי, למעשה התקנון האחרון במסגרת הקרנות הייעודיות בקרן המילואים שנדרש לעדכנו. הצעת העדכון תובא לדיון ואישור במנהלת הקיבוץ ולאחר מכן לאישור אסיפה וקלפי.

חזירי בר – כפי שהובן אין פתרון אחד מהיר ויעיל, אלא שילוב של מספר פעולות. הצייד מתבצע על בסיס שבועי, וברשות הטבע והגנים התמנה פקח חדש אשר אמור להגיע לסיור בשטח. כמו כן נבדקת אפשרות לבצע גדר ותאורה בקטע שבין אזור הכרמים והלולים. הרעיון של הקמת “מכלאה” נמצא בבדיקה וקבלת הנחיות מהרט”ג.

טיפול בחובות חברים לקיבוץ – מתבצעת עבודה פרטנית של אתי מנהלת הכספים בסיוע שלי בהסדרת החובות בהתאם לנוהל החדש. המגמה חיובית עם התחלה של תוצאות משביעות רצון.   

“טאבו בקיבוצים” – לאחר ערב שיתוף הציבור נשלחו לכל החברים דפי נסח הטאבו לבדיקה ולאימות הנתונים. בסיום שלב זה, ינוהל רישום ומעקב מקצועי וממוחשב של זכויות החברים בבתים. 

קהילנט – אפליקציה חדשה לניהול תקשורת ומידע פנים ארגוני – אמיר כספי לקח על עצמו לרכז את הטמעת המערכת החדשה, להזין מידע ונתונים ולקשר בין הגורמים השונים. נערכות כעת פגישות לימוד והדרכה למנהלים הרלוונטיים. לפני המעבר לאפליקציה נערוך גם מפגש הסברה והדרכה לציבור עם נציג מקהילנט. באפליקציה תהיה אפשרות בין היתר לנהל מוקד לקריאות שירות, אמצעי שיקל על החברים ועל נותני השירות ויאפשר גם מעקב ובקרה.     

חלק בלתי נפרד משגרת הניהול הוא טיפול פרטני יומיומי בסוגיות אישיות ושיתוף פעולה המתקיים עם מנהלי הענפים במגוון של נושאים. עבודה רבה מושקעת מצד כל מנהל/ת ענף, כל אחד בתחומו, זאת לצד מפגשי מנהלים משותפים המתקיימים לחיזוק ממשקי העבודה, השיח, ולמידת העמיתים.

בתוכנית העבודה לשנת 2023 הוגדרו יעדי הקהילה המרכזיים להמשך – קידום של הסדרי השיוך החברתיים לקראת השיוך הקנייני, טיפול בתקנונים ובנהלים, בחינת המבנה הארגוני והניהולי בענפים, שיפור אמצעי ודרכי התקשורת הקהילתית, השימושים במבני הציבור ועוד.  

בברכה,

שרון אולמן – מנהלת הקהילה.

קלפי

בתום אסיפת התקציב שהתקיימה השבוע,

יתקיים הקלפי לאישור תוכנית העבודה לשנת 2023 וקבלתו של צחי גל (דזינגל) לחברות,

בתאריכים 9-11/12/2022

פרטים נוספים, חוברת העבודה ודף הקלפי, יישלחו בתחילת השבוע.

בטחון

אנחנו רוצים להודות לאיציק צידון, שעזר ותרם שנים רבות לשמירה על הקיבוץ.

איציק סיים החודש את עבודתו. לאורך השנים הוא עשה את עבודתו במסירות אין סופית ואחריות, אנו מאחלים לו בהצלחה בהמשך, מכל צוות הבטחון וההנהלה.

כמו כן אנו מחפשים שומרים לעבודה חלקית בימים קבועים.

תנאים טובים ושכר הולם.

לפרטים: שרון ששון – 050-4587033

תרבות

התרברבות לתרי התרבות- התבררות מידי פעמית.

קוראי הקורים דברים היקרים, עמוס, מאיר ויונה שלום.

אני ממש מתרגש ששוב יש מקום שבו אני יכול לכתוב לכם באופן אינטימי, ללא חשיפה ציבורית, וכך מתאפשר לי לכתוב ללא שום צורך בצנזורה עצמית ובסינון.

אז כפי ששמעתם, לאחר גלות בריק הגדול של חיי השגרה עשיתי את הטעות הגדולה וחזרתי לתפקיד ציבורי כרכז תרבות. לא קשה לנחש שכנראה הקדנציה הזו תוכרז ככישלון, השם הטוב שיצרתי לעצמי בעבר יימחק, ואת מקומו יחליף זיכרון של רכז כושל, לא מעורב, שרק עושה זאת בשביל המשכורת, הגישה למכונת הצילום והקערה של העוגיות של אשר ושושי  ליד הכיור בדרך לשירותים.  ברור גם שבתום הקדנציה יהיה קשה להיפטר ממני. כן, זה צפוי להיות לא נעים.

אבל יחד עם הקדמה כנה זו, העתיד, כמו שאתם יודעים, צבוע תמיד באופטימיות חסרת תקנה.
ילדינו עוד יאחזו שיבולים בטקס, הורים גוררי ילדים יצעדו בשיירות צבעוניות על עבר כיבודים שונים, ומזדקנים צעירים יישבו בחצאי גורן במבטים מהנהנים בנושאים מרתקים, ונאמר אמן.

חודש דצמבר מביא עמו את תחילת עבודתי. זה חודש שבו שיר ואני מנהלים יחדיו את אירועי התרבות, כך שאירועים רבים וחביבים צפויים בו. ישנם אירועים ששיר תרכז ואירועים שאני מרכז. אז כך:

 ביום חמישי, ה- 22.12, בשעה 17:30 ייערך אירוע חנוכה קיבוצי למשפחות. בשונה ממה שפורסם האירוע קצת ישתנה. אז הנה רשימת האירועים. מוזמנים לגזור ולשים על המקרר. עמוס ומאיר (המספריים במגרה) יונה (המספרים בכיס האחורי של שלמה).

יום חמישי, ה- 22.12. המסע אל האור – מסע רוחני אישי, משפחתי וקיבוצי דרך נבכי החושך. האם בסוף יהיה אור? מה הוא האור, של מי הוא חבר ולאן הוא נשפך? את כל זאת נגלה במסע. נא להביא חנוכיות. (אנחנו נביא נרות, חושך, גפרורים, וגם את הקופסאות של הגפרורים. ואולי גם משהו מתוק. אהה, והמון חושך).

שבת, ה- 24.12, בשעה 10:00 הטקס המיסטי העתיק ביותר של מעלה החמישה  יונת השלג. אירוע מדעי מיסטי שבו נקבע אם ירד שלג בחורף זה במעלה החמישה. נא להביא אצטרובל. מי שרוצה יוכל להזמין ג’חנון חם עם רסק וביצה. להזכירכם, בטקס נשחרר יוני שלג שהן נצר ליונים ששחרר יחיאל וילנסקי בשירות הפלמ”ח בשנות הארבעים. בעזרת יונים אלה ועל פי כיוון מעופם נקבע את השאלה שכולם רוצים לדעת. ואם במקרה תהיתם, אז כמובן שנזכיר את חברנו אריאל יהודאי שלקח על עצמו תפקיד חדש בטקס מעוף היונים.

באותו הערב, בשבת ה- 24.12, אירוע מוסיקלי מלהיב וחמים בחדר האוכל ומסיבת פרידה משיר היוצאת. פרסום נפרד בערוצים השונים.

אז שיהיה לנו בהצלחה. תודה רבה לשיר היוצאת ותודה מראש על שיתוף הפעולה.
מבטיח להמשיך לכתוב לכם מידי פעם.

אמיר כספי

זהירות, קמין לפניך

לאחרונה נזעקה קהילת הקיבוץ  בשל פלישה של חזירי בר ליישוב: מאמרים נסערים ומדממים התפרסמו ב’קורים דברים’; הנהלת הקיבוץ קיימה אספת הסברה בהולה ופרסמה מסמך בן עשרות סעיפים; גדרות נמתחו ברחבי היישוב; מכתבים נשלחו לכל הרשויות ולא הייתה שיחה בין חברים שלא עסקה בנושא החזירי הזה.

באותה עת ממש מתחוללת כאן תופעה קשה ודרמטית לא פחות שלא זוכה ליחסי ציבור ראויים, תופעה שלא הולכי על ארבע מחוללים אותה – חימום הבתים באמצעות קמיני עץ.

החורף הגיע וחברים אחדים – מחוסר מוּדעות או מחוסר התחשבות – שבים ומחממים את בתיהם בקמיני עץ, ומן העשן, מהחלקיקים ההרסניים לבריאות ומהריחות הבלתי נסבלים ‘נהנית’ כל הסביבה.

בשנה שחלפה הציג צוות ‘נשימות צלולות’ בפני הציבור מאמרים מדעיים רבים שחשפו את הסכנה הקשה שכרוכה בשימוש בקמינים גם אם הם, לכאורה, עומדים בתקנים. כל קילו של עץ שנשרף בקמין פולט מזהמים בכמות שפולטות 200,000 (!!) סיגריות, שנִזקן הבריאותי אינו מוטל בספק.

הצוות הציג את הנושא בפני הנהלת הקהילה והמִנהלת, וזכה לתגובה רפה מהן, בניגוד לעשרות קיבוצים שבהם פעלו ההנהלות לפתרון הבעיה.

שום גדר, גם לא גדר סולארית, לא תעצור את החלקיקים הרעילים שעולים מן הארובות ומוצאים את דרכם היישר למערכות הנשימה של כולנו – גדולים וקטנים. צמחים שנעקרו ודשאים שנרמסו על ידי חזירי בר אפשר לשתול מחדש. למערכות גופניות שנפגעו אין תקנה.

לנו, הדיירים בסביבה הקרובה, אין צורך במאמרים מדעיים. אנחנו חשים על בשרנו יום יום את סכנתם המוחשית והבלתי נסבלת של הקמינים: אנחנו נאלצים לסגור את כל החלונות בבית אבל החלקיקים הזעירים לא מתרשמים מחלון סגור ומוצאים את דרכם פנימה גם מבעד לחלונות, ועל ישיבה במרפסת כבר מזמן אין מה לדבֵר.

אנחנו חוזרים ופונים לחברים שמשתמשים בקמינים לעבור לשיטת חימום שאינה פוגעת בסביבתם, ומבקשים מהנהלת הקהילה להפשיל שרוולים ולסייע במציאת פתרונות ישימים ומיידים לנושא.

יובל ותמר לוי

 

עדכון משחקייה

המשחקייה תפתח השבוע באופן חד פעמי וללא תשלום נוסף

גם בשבת בשעות 9-12.

הכניסה למנויים בלבד.

מהארכיון

מבוגרים ונהנים

ישנים בחדשות

קבלת שבת קהילתית 09.12

תרבות

משמשומשו

מרפאה

שעות פתיחה השבוע

טלפון של המרפאה: 02-5098280 / פקס: 02-5347460 מייל: jrmaale@clalit.org.il

יום ותאריךיערה- האחותראשה- מזכירהד”ר מירה
יום ראשון
04.12.2022
11:00 – 08:00
19:00 – 16:00
19:00 – 15:0019:00 – 16:30
יום שני
05.12.2022
12:00 – 07:0019:00 – 15:0012:30 – 10:00
יום שלישי
06.12.2022
   
יום רביעי
07.12.2022
12:00 – 07:0012:00 – 08:0010:00 – 07:30
יום חמישי
08.12.2022
12:00 – 08:00  
    

השבוע בדיקות דם:

ימים שני ורביעי בין 08:30 – 07:00

נא להגיע למרפאה  עם מסיכת פנים.

כאשר המרפאה סגורה ניתן לפנות למרפאת אבו גוש, טל: 02-5341650

כמו כן, ניתן להתקשר 2700* בכל שעה ולהתייעץ עם אחות.

בשבתות, במצבי חירום בלבד ניתן להתקשר ליערה : 050-7942249

בברכת בריאות איתנה לכולם,

צוות המרפאה

 

 

שעות פעילות ביקור רופא מבשרת

ראשון

19:00-23:30

שני

19:00-23:30

שלישי

19:00-23:30

רביעי

19:00-23:30

חמישי

19:00-23:30

שישי

14:00-23:00

שבת

09:30-23:30

Print Friendly, PDF & Email
לראש הדף
התחבר אל האתר
דילוג לתוכן