קיבוץ מעלה החמישה
חסר רכיב

חינוך - גיל בית ספר


גיל בי"ס (חינוך הבלתי פורמלי)

רכזת: יערה בר-אברהם טל:054-499-2925


כתובות להתקשר במקרה של בעיה:

כלנית: סיוון 052-655-5708

חרובים: שובל 054-882-6724

ארזים, תלתן, נעורים: עדי אמסלם050-862-1677 ניר נסים-כהן 054-733-3864

יערה בר-אברהם054-499-2925

הקבוצות מחולקות לפי כיתות ביה"ס:

כיתות א'-ב', כיתת "כלנית" – כיום יש 39 ילדים וילדות. הצוות: סיוון, מרווה, מוריה.

כיתות ג'-ד', כיתת חרובים – כיום יש 30 ילדים וילדות. הצוות: שובל, רותם.

כיתות ה'-ו', כיתת ארזים – 25 ילדים וילדות (+ מספר ילדות שפרשו מהמסגרת). הצוות: אור קורן, עדי אמסלם.

בשלוש מסגרות אלה הילדים והילדות מגיעים מביה"ס, מקבלים ארוחת צהריים, זמן להכנת שיעורי הבית ופעילויות שונות בניצוחם של העובדים במקום. המסגרת מתקיימת בכל ימות החול של השנה, כולל חופשות מלימודים, מלבד שבתות וחגים.

מסגרת שונה יש לנערים ולנערות הבוגרים יותר:

כיתות ז'-ח', כיתת תלתן

כיתות ט' –י"ב, נעורים

האחראים על המסגרות האלה הם ניר נסים-כהן ועדי אמסלם, ואליהם מצטרפים שני מדריכים מתנועת הנוער. הפעילות מתקיימת בשעות אחה"צ – פעמיים בשבוע, פעם אחת ע"י המדריכים במקום, ופעם אחת ע"י מדריכי התנועה. הפעילויות מתקיימות לאורך השנה כולה. בחופשות הארוכות יש "ימי שיא" של טיולים ופרויקטים שונים.

הפרויקט המרכזי כיום: שיפוץ המקלט שמתחת לחדר האוכל והפיכתו למועדון נוער "הנסיך הקטן".

פעילות תנועת הנוער מתחילה כבר בכיתה ד', בימי ג' בשעות אחה"צ. תנועת הנוער אחראית גם על פעילויות שנת בר-המצווה (השנה – לכיתות ו' – ז' ביחד).

קשר עם ההורים – מלבד קשר רציף (טלפונים) ע"פ הצורך, יש/יהיו מפגשי הורים כלליים פעמיים בשנה. בנוסף אליהם מתוכננים גם מפגשים חווייתיים לפי תכני העבודה בכיתות. בתכנית יש גם עזרה מההורים בשיפוצים/שדרוגים של הבתים.


מה הלאה?

המטרות המרכזיות של החינוך הבלתי פורמלי בקיבוץ הן מטרות חברתיות-קהילתיות: חיזוק הכישורים החברתיים בהתאם לגיל וליכולות, וכמובן גם לצרכים של כל גיל; חיזור היכולות אישיות; העצמה של כל ילד בתחומים שבהם הוא חזק כדי לתת להם לחוות הצלחות.

בתוך כל זה עומדים גם הקשר לקיבוץ, לקהילה ולמקום, וכן בנייה וגיבוש הקבוצות, ושיתוף פעולה בין הקבוצות (הפעלת הצעירים ע"י הבוגרים).

חסר רכיב