קיבוץ מעלה החמישה
חסר רכיב

הררית -בית סיעודי

16/07/2016


מנהלת הררית: מירי פתיה טלפון 02-534-7287       050-435-0233  


מיקום: בכביש הכניסה לקיבוץ, בהמשך  לבתי הילדים. בעבר היה המבנה אחד מבתי הילדים של גיל בי"ס. את צוות המטפלים מרכיבים (בנוסף למירי המנהלת את הבית) חמישה מטפלים שכירים, ואליהם מצטרפים רופא גריאטרי המגיע בקביעות פעם בשבוע ואחות מוסמכת (נועה וילנסקי) במשרה חלקית. יש מטופלים שמקבלים ליווי נוסף של שעת איכות בהתקשרויות פרטיות של משפחת המטופל.


מיועד ל: חברים ותיקים וחברות ותיקות שכבר אינם יכולים להיות עצמאיים. המקום מיועד גם לבני משפחה של חברים, ויש אפשרות גם לקבל שני חיצוניים. כיום יש 8 מיטות, והדיירות חיות שתיים בחדר (כיום יש רק נשים).


מה נותן הבית?

הבית נותן מיטה, כמובן, וטיפול של 24/7 לכולם. היחס הוא אישי מאוד – מתאימים לכל אחד את הטיפול ואת היחס לפי הצרכים האישיים שלו. הדיירים מקבלים חמש ארוחות ביום כאשר את כל הארוחות הם מכינים בבית, ורק את ארוחת הצהריים הם מקבלים מחברה חיצונית. חברה זאת מביאה גם ארוחות צהרים לחברים אחרים אשר מגיעים (הם או המטפלות שלהם) יום יום לבית הסיעודי כדי לקחת את הארוחה.

במהלך היום מושמעת מוזיקה בבית, ויש טלוויזיה. בנוסף לכך הצוות משתף את כל מי שמסוגל מהדיירות גם בהכנת הארוחות המוכנות במקום. אחרי הדיירים שאינם ניידים יש מעקב גם של מעגל סגור. טיפולים של ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה וכד' מקבלים ממחלקת טיפולי הבית של קופ"ח.


קשר עם "העולם שבחוץ"

עם המשפחות יש קשר רצוף. מובן שקצב ההגעה של בני המשפחות אינו אחיד. יש המגיעים יום-יום ומעורבים מאוד בחיי הבית, ויש המגיעים פחות, אך עם כולם נשמר קשר. לצוות חשוב מאוד שהבית יהיה מזמין, ולכן כעת לאחר ששופץ ביסודיות, שומרים בו על חזות נעימה ומושכת. בנוסף לכך הם משתדלים לקיים אירועים שונים שגם הציבור הרחב יוכל להשתתף בהם. בולטת מכל האירועים היא קבלת השבת הקבועה הנערכת כבר שנים בניצוחו של מאיר וילנסקי.


איך מצטרפים או מצרפים קרוב משפחה?

לקבלת ארוחת צהרים מבושלת – פונים למירי    050-435-0233  

לכניסה לבית בקביעות – גם במקרה זה פונים למירי. בשלב זה הבית מלא.

 

חסר רכיב