קיבוץ מעלה החמישה
חסר רכיב

עדכון צח"י 7.4.20

07/04/2020
עדכון צח"י 7.4.20

שלום לכם קהילת מעלה החמישה היקרה!

מחר נשב כולנו לליל הסדר, אך כולנו מבינים שזה לא יהיה ליל סדר רגיל.
רבים מאיתנו יישבו לבדם, רבים יישבו מרוחקים מהמשפחה והמצב בהחלט יהיה שונה מבכל שנה. ועדיין - אנו יכולים להפוך את הסדר הזה לאירוע בעל ערך. ישנן יוזמות רבות ואתם מוזמנים להצטרף אליהן!
אנו שוב מזמינים את כולם להצטרף לקב' הואטספ "עדכוני מעלה החמישה" בה נשלחות הודעות רלוונטיות בלבד: https://chat.whatsapp.com/DaJqG40Mp498Zw07rnXDmx

מצורפים כמה עדכונים חשובים שיסייעו לנו לעבור את הימים הקרובים בצורה מיטבית.

בטחון, בטיחות והנחיות הממשלה:
1. הנחיית הממשלה החדשה גוזרת איסור יציאה מהישובים החל מהשעה 16:00 *היום * (יום ג'). אנו ממליצים לכל מי שצריך לארגן ציוד ממקומות שונים לעשות זאת באופן מיידי.
2. ההנחיה השניה אוסרת על התרחקות מעל 100 מטר מהבית בליל הסדר עצמו (מהשעה 18:00 אך ייתכנו עדכונים). ישנו סיכוי גבוה לסיור משטרתי בקיבוץ, קיבלנו על כך כבר מספר התראות, אנא הקפידו על ההנחיות לטובת כולנו!
3. בליל הסדר עצמו סידורי האבטחה והשמירה יישמרו באופן קפדני ויאורגנו מראש ע"י שרון.
4. שלשום בערב אירע אירוע חמור בו הושארה מדורה דולקת בגבעת הסלעים.
נדגיש כי במצב הנוכחי אין להדליק מדורות בשום מקום ציבורי!
5. רשויות החוק פתחו ערוצי תלונה מרחוק ללא צורך לגשת למשטרה (בגוגל הקרוב לביתכם)

התקהלויות בקיבוץ:
לאחרונה ישנן התקהלויות שונות במרחבי הקיבוץ שאינן תואמות את ההנחיות. אנא מכם, לאף אחד לא נעים להעיר ונבקשכם לכבד את הצורך והדרישה לעמוד בהנחיות הברורות של שמירה על ריחוק והישארות בבתים.
יערה מקייטון משתפת שמניסיונם של ישובים קטנים במחוז ירושלים הקורונה פורצת בבת אחת ומתפשטת כאש בשדה קוצים! התוצאה המיידית היא הכנסה של כולם לבידוד בית (מה שמקשה מאוד ברמה האישית והקהילתית). הבה נימנע מאירוע כזה!

חינוך:
סבבי טלפונים לילדים ולהורים וחלוקת שי לילדים מתבצעים לקראת החג.
זאת בנוסף לשיחות ובירורי קשיים המתקיימים באופן קבוע.
מי שבמקרה לא הגיעו אליו ורוצה לשתף מוזמן להתקשר למדריכים או ליערה ומיכל מנהלות החינוך ולשתף!
זו גם ההזדמנות להודות באופן פרטני לעובדי מערכת החינוך שלנו - מהקטנים עד לגדולים- על ההשקעה, ההתמדה, האכפתיות ותשומת הלב. מבחינתנו אתם אלה שמהווים את החזית שלנו כקהילה בהתמודדות הזו. 

רווחה:
בימי החג יתקיימו פעילויות מגוונות:
- ערוץ גל"צ tv ימשיך לשדר בערוץ 900 בימי ראשון שלישי וחמישי. (שעות יפורסמו בנפרד).
- לטובת הותיקים שבינינו יצרנו פלטפורמה שבה החברים יוכלו לצפות בסדר הקיבוצי גם בערוץ 900 של הקיבוץ - יום ד' בשעה 18:30. תודה למשפ' שמיר-בורר על ההתגייסות המרשימה!
- חוברת המתכונים המיוחדת שנערכה לטובת החג תועבר אליכם דרך המייל או בעותק קשיח לפני החג.
- זהבה, ענת ופפי ימשיכו להיות זמינות בדרכים הרגילות לאורך החג: שלושתן קוראות לכל חבר שמזהה אצלו או אצל שכניו מצוקה או קושי לפנות אליהן ולא להשאיר לבד אפאחד!

תרבות ומתנדבים: 
מיום ליום גדל מספר המתנדבים ומדובר כבר בעשרות רבות. זוהי מעלה גדולה לקיבוצנו! בקיבוצים רבים אין התגייסות מספקת ואנשים עסוקים בעיקר בשגרת היום-יום.
הפרויקטים רבים מאוד ונזכיר כעת מעטים מביניהם המשלבים מעורבות חברתית ורווחה: הפעלת הנוער לחלוקת עלונים לקשישים והגדות פסח קיבוציות, משלוחי אוכל למבודדים בהתאם לצרכים שעולים, שי לחג לצוותים הרפואיים והכנת ברכות ע"י ילדי הקהילה, הכנת חוברת מתכונים משלנו לפסח ועוד..

חסר רכיב